O rodzinie

Spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga w Chojnicach odbyło się w podziemiach kościoła gimnazjalnego 1 grudnia 2013 roku. Obecny był ks. Jacek Dawidowski proboszcz Parafi pod wezwaniem ścięcia Św. Jana Chrzciciela. Podczas spotkania przyjęto statut oraz wybrano pierwszy zarząd organizacji, która wpisuje się w tradycję katolickiej organizacji zainicjowanej przez niemieckiego kapłana i społecznika błogosławionego ks. Adolpha Kolpinga.

Działalność naszego Stowarzyszenia zainicjowana została przez  ks. Krzysztofa Szykownego, który został wybrany na Prezesa Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga w Chojnicach.

Jeżeli bliskie są ci wartości wyrażone w celu naszego Stowarzyszenia i nie potrafisz przejść obojętnie obok problemów społecznych, które domagają się rozwiązania, zapraszamy do naszej wspólnoty Rodziny Kolpinga.

Przewodnicząca Zarządu
Wiesława Koperska